Jaselka 2010

      Comments Off on Jaselka 2010

JASEŁKA  W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku uczniowie Polskiej Szkoły im. Władysława Reymonta w Bayonne w grudniu 2010 roku wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Inscenizacja została przedstawiona w Centrum Parafialnym kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Bayonne.  

Przybyli zaproszeni goście rodzice oraz uczniowie. Ogromna sala wypełniona była po brzegi, a gdy przygasły światła – rozbłysły migocące światełka choinek , ukazując żłóbek z dzieciątkiem i zwierzątka w stajence. Za chwilę na scenę weszli uczniowie rozpoczynając przedstawienie — Maryja, Święty Józef, aniołowie, pastuszkowie i trzej królowie. Tak więc przy szopce zgromadzili się uczniowie wszystkich klas. Całość przedstawienia przeplatana była recytacjami, kolędami i tańcami w wykonaniu młodych artystów.

Mikolaj

 

Po przedstawieniu do dzieci przybył Święty Mikołaj i rozdał wszystkim prezenty. Następnie dyrektor szkoły podziękowała wszystkim nauczycielom za ogromny wkład pracy w przygotowanie jasełek, dzieciom i młodzieży za piękne recytacje, śpiew i tańce, a wszystkim gościom za uświetnienie tego wieczoru swoją obecnością. 

 

Na zakończenie wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek, który przygotowany był przez komitet rodzicielski działający w szkole.