Absolwenci 2019-2020

      Comments Off on Absolwenci 2019-2020

Wspomnienia i przemówienia naszych kochanych Absolwentów. Miłego oglądania…wspomnienia pozostają na zawsze w naszej pamięci:)
Mam nadzieje, że to nie koniec, ze to dopiero początek edukacji w polskiej szkole. Liceum zaprasza z rozłożonymi skrzydłami 🙂
Spokojnych wakacji dla Was wszystkich.

Kamilla Domański

Podziękowania za miniony rok szkolny

      Comments Off on Podziękowania za miniony rok szkolny

 Z głębi serca w imieniu całego Grona Pedagogicznego dziękuję naszym kochanym uczniom oraz Wam rodzicom, za Wasz trud i wysiłek w ostatnich kilku tygodniach.

Po raz pierwszy stanęliśmy wszyscy razem w obliczu nowej rzeczywistości, która nas wszystkich zaskoczyła, a do której nikt z nas nie był przygotowany. Od tego momentu zaczęliśmy inaczej żyć, inaczej myśleć i doceniać to wszystko co mamy…

Ta niespodziewana lekcja dla nas wszystkich była zaskoczeniem, jednakże wszyscy razem podjęliśmy to wyzwanie i wszyscy razem pracowaliśmy, nie unikając nowych, znacznie trudniejszych obowiązków, nie opuszczając szkoły, rezygnując z wyboru łatwiejszej drogi. 28 marca rozpoczęliśmy nauczanie zdalne do którego nikt z nas nie był przygotowany. Google Classroom i Zoom wdrożone przez szkołę ze względu na epidemię narzuciło wiele ograniczeń… jednakże nasza determinacja pozwoliła na zakoǹczenie roku szkolnego 2019/2020.
Te wszystkie, nie takie przecież zwyczajne zdarzenia, nauczyły nas, że w społeczności jaką stanowimy, drzemie ogromna siła i chęć bycia razem. Dzięki temu 6 czerwca zabrzmiał wirtualny, ostatni tego roku szkolny dzwonek i ogłosił wakacje!

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując… Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2019/2020

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

Nauka zdalna 2020

      Comments Off on Nauka zdalna 2020

W związku z tym, że nasz rok szkolny dobiegł końca bardzo dziękujemy naszym kochanym uczniom oraz ich wspaniałym rodzicom za trud i wysiłek włożony w czasie nauki zdalnej w zwiazku z pandemia koronawirusa.

Jesteśmy w pełni świadome, iż ta praca nie przychodziła dzieciom łatwo. Dlatego właśnie tym bardziej doceniamy motywację, inicjatywę i wytrwałość z jaką wspólnie podjęliśmy to wyzwanie. Ten rok okazał się szczególnie trudny dla nas wszystkich, ponieważ rozpoczynając naukę w budynku szkolnym, ciągle dochodziły nowe wyzwania. 28 marca rozpoczęliśmy nasze nauczanie zdalne do którego nikt z nas nie był przygotowany. Google Classroom i Zoom wdrażane przez polską szkołę ze względu na epidemię. Jednakże wszyscy wspólnie razem staraliśmy się, aby lekcje były ciekawe, odrobione na czas, a prace domowe przesłane do sprawdzenia przez nauczyciela.

Miejmy nadzieję, że od września uczniowie powrócą do swoich klas i lekcje będą mogły przebiegać zgodnie z tradycyjnym programem nauczania.

Zachęcamy również, aby na ile jest to możliwe, rozmawiać w domu z dziećmi w języku polskim i korzystać z dużej gamy internetowych platform edukacyjnych podczas wakacji. Podajemy kilka z nich, które wykorzystywaliśmy podczas zajęć on-line:
*pisupisu.pl
*superkid.pl
*legimi.pl
*EdPuzzle.com
*eduzabawy.com
*ipuzzle.pl
*kahoot.com