Sprzątanie naszego miasta

      Comments Off on Sprzątanie naszego miasta

Był to nasz piąty rok, kiedy uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i wychowawcami wzięli udział w akcji „Sprzątanie naszego miasta”. To społeczna kampania ekologiczna, która inspiruje i stymuluje społeczności do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę.

Dzieci i młodzież wszystkich klas wyruszyły „na poszukiwanie” surowców zbierając: szkło, papier, tworzywa sztuczne i metal w parku na 16-tej ulicy.

Po pracowitym poranku, wszyscy razem spędziliśmy razem czas przy pizzy i rozmowach z rówieśnikami.

Dziękujemy wszystkim za pomoc #PolishPower#

8 marca- Dzień Kobiet

      Comments Off on 8 marca- Dzień Kobiet

 

Kobiety, kobiety…. któż je zrozumie?
Na pewno pojmie tylko ten, co kochać je umie.
Więc Tobie, kochana matko, córko, koleżanko, życzę szczęścia i radości, mało smutku i dużo miłości.
Wszystkie najlepszego z okazji Dnia Kobiet! 

 

 

Prosimy o wsparcie naszej szkoły na GoFundMe!

      Comments Off on Prosimy o wsparcie naszej szkoły na GoFundMe!


Wiele polskich szkół boryka się z wieloma problemami spowodowanymi pandemią Covid-19. Jedną z nich jest nasza szkoła, która próbuje przetrwać trudny okres i pozyskać pomoc finansową. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie w realizacji szczytnego celu.

Razem możemy budować świat nadziei i troski o wspólne dobro z myślą, że od następnego roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła będzie miała miejsce na dalszą naukę języka polskiego, kształtowania postaw patriotycznych oraz poznawania kultury i obyczajów swoich dziadków.

Opieramy się na darowiznach, aby móc utrzymać naszą szkołę, która zmieniła i do dzisiaj zmienia życie innych. Jesteśmy wdzięczni każdemu, za każdą sumę do tej pory przekazaną na naszą placówkę. Nigdy nie bierzemy Państwa hojności za pewnik i dlatego jest dla nas niezwykle ważne, aby nasi darczyńcy wiedzieli, że traktujemy ich pieniądze w sposób rozważny i odpowiedzialny.

Państwa wpłaty w całości wrócą do uczniów tej szkoły – w postaci dalszej działalności naszej placówki. Mam nadzieje, że dzisiaj okażecie dobre serce, wyjdziecie do nas z pomocą dłonią, abyśmy wszyscy razem w 2022 roku uroczyście razem obchodzili 30-lecie istnienia Polskiej Szkoły im. Władysława Reymonta w Bayonne, NJ.

Pamiętajcie, że darując pieniądze dzisiaj, na zawsze zostawicie po sobie ślad dla przyszłych pokoleń.

W przypadku, gdy chcesz przekazać darowiznę inną metodą, akceptujemy również czeki i płatności za pośrednictwem Venmo.

CZEK: Prosimy o wypisanie czeku na adres: The New Polish Community Circle / Polish School
i wysłanie do dyrektora naszej szkoły:

Kamilla Domański
174 W 24th Street
Bayonne, NJ

VENMO: Prosimy o przesłanie darowizny na konto: @baypolskaszkola. Podczas dokonywania płatności prosimy o wpisanie: pomoc dla szkoły

Będziemy wdzięczni za każdą sumę, pokładając nadzieję na Państwa przychylną reakcję na nasz apel.

Przerwa świąteczna

      Comments Off on Przerwa świąteczna
❄Przerwa świąteczna to wyjątkowy i bardzo potrzebny czas, by naładować swój organizm pozytywną energią.
To doskonały czas, by wspólnie, w rodzinnym gronie rozpocząć przygotowania do Bożego Narodzenia. To czas na ubieranie choinki, pieczenie ciast, dekorowanie domu. 🎄 🎅👨‍👩‍👧‍👦
Przypominamy, że w okresie od 21 grudnia 2020 do 4 stycznia 2021 trwa w naszej szkole przerwa świąteczna. Zajęcia nie odbywają się.
❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄
Za nami bardzo pracowite pierwsze tygodnie, dlatego pamiętajcie przede wszystkim o świątecznym odpoczynku. Życzymy Wam spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Image may contain: text that says 'BOŻE NARODZENIE'No photo description available.